PŘÍLET A DOPRAVA

Letiště Palermo a Catanie

Na Sicílii se nachází celkem 4 letiště. Přímým letem, který trvá pouze něco málo přes 2 hodiny, se dostanete na letiště v Palermu a v Catanii. Pro každou sezónu vypisují letecké společnosti nové letové řády. Někdy jsou vypsány přímé lety jen do Palerma, někdy jen do Catanie a někdy na obě letiště. Doporučujeme si na letišti zapůjčit auto (pozor, pouze na kreditní kartu).

Letiště Palermo (sever ostrova) - cesta k domu trvá 1 hodinu a 20 minut

Letiště Catanie (východ ostrova u Etny) - cesta k domu trvá 2 hodiny a 30 minut

VÝLETY V OKOLÍ

Caltabellotta, Agrigento, Scala dei Turchi, Marsala

Sicílie je největší italský ostrov plný podmanivých kontrastů, okouzlující přírody, srdečných lidí, středomořských pochoutek a příjemného klimatu. Je charakteristická hornatým povrchem, jemuž dominuje nejvyšší evropská činná sopka, 3.340 metrů vysoká Etna, která určitě stojí za návštěvu. Proslulá je také jeskyně Dionýsovo ucho, ve které vrcholil děj posledního dílu Indiana Jonese. Z bližších míst doporučujeme úchvatné bílé skály Turecké schody, největší archeologickou lokalitu na světě v Agrigentu, kouzelnou vesničku na skále Caltabellotta nebo rozsáhlé saliny s větrnými mlýny v Marsale.

NÁKUPY A GASTRONOMIE

Sciacca

V blízkém městečku Sciacca najdete veškeré možné obchody a obchůdky, od velkých supermarketů až po malé rybárny. Pozor si dávejte jen na polední klid "siestu", kdy jsou všechny obchody zavřené. Rozhodně musíte ochutnat tradiční italskou pizzu, skvělé mořské plody a výbornou zmrzlinu v mnoha příjemných restauracích a cukrárnách.